Item#:JEES0102
36Reviews
Worry-Free Return & Delivery available with seel
Product Descriptions
Item#: JEES0102
Side Stone
Stone Color: Diamond White
Carat Weight: 1.281 ct
Number of Stones: 44
Stone Shape: Marquise, Round
Stone Size: 1.5*3,2*4,1.0,1.2,0.8 mm
Stone Type: Jeulia® Stone
Basic Information
Plating Color: Yellow Gold
Height: 15.2 mm
Material: 925 Silver
Thickness: 4.8 mm
Weight: 1.1 g
Width: 10.2 mm